Co warto wiedzieć o pomocach sensorycznych?

Czym są pomoce sensoryczne? Co skrywa się pod ich terminem? Jakie jest zastosowanie pomocy sensorycznych i co właściwie mamy do wyboru? – to pytania, na które znajdziesz odpowiedzi w poniższym tekście. Brzmi ciekawie? W takim razie koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

Czym są pomoce sensoryczne?

Pomoce sensoryczne, nazywane również obiektami sensorycznymi lub pomocami do integracji sensorycznej, to wielofunkcyjne produkty, które wykazują dobroczynny wpływ na zdrowie fizyczne oraz psychiczne. To właśnie poprzez tego typu rozwiązania można regulować emocje, a także budować relacje z innymi ludźmi, czy też rozwijać osobowość. Bardzo często pomoce sensorycznestosowane są też jako meble użytkowe, czy też element kreatywnej zabawy, więc to też bardzo uniwersalne produkty.

Warto zauważyć, że każda pomoc sensoryczna z Intibag została stworzona z potrzebami ciała, więc są w stanie dostosować się do niego i rozwijać jego świadomość. To wysokiej jakości produkty, które produkowane są wyłącznie z trwałych i jakościowych surowców. Ich wypełnienie stanowi ekologiczna gryką, która jest hipoalergiczna i naturalna, więc nie trzeba obawiać się o swoje bezpieczeństwo. Do tego nie znajdziemy tutaj żadnych zamków, czy guzików, więc to także gwarancja komfortu w czasie użytkowania.

Jakie pomoce sensoryczne mamy do wyboru?

Obiekty sensoryczne oferowane są nam w wielu różnych rodzajach, więc każdy z nas ma szansę wybrać coś odpowiedniego dla siebie. Warto jednak zauważyć, że choć poszczególne produkty różnią się do siebie, to łączy je wysoka jakość. Do tego wszystkie pomoce sensoryczne są miękkie, obłe i bezszwowe, więc to wpłynie pozytywnie na nasze ogólne odczucia. Na pewno bardzo ciekawie przedstawiają się worki sensoryczne, które zapewniają osobistą przestrzeń i pozwalają odciąć się od zewnętrznych bodźców.

Za ich pomocą dorośli mogą szybko się zrelaksować, zapomnieć o troskach dnia codziennego i dobrze poczuć się ze sobą. Z kolei dzieci również się wyciszają i wchodzą w stan pełnego zadowolenia, więc to dobry sposób na to, by je szybko uspokoić. Innym, ale również ciekawym produktem może okazać się hollow bag, czyli transparentny obiekt oferujący wrażenia dotykowe i słuchowe, który wycisza i rozwija koordynację wzrokowo-ruchową. Do tego oczywiście human bag, czyli produkt, który zapewnia głęboki relaks, pozwala rozluźnić dolną partię kręgosłupa, czy obszar miednicy.

Dodatkowo, dostarcza wielu bodźców sensorycznych, zwłaszcza w obszarze równowagi, czy dotyku. Oczywiście to dopiero początek, ponieważ pomocy sensorycznych czeka o wiele więcej i warto sprawdzić je wszystkie.