Jak wybrać buty narciarskie na sezon?

Ze względu na to, że sezon trwa, ostatnimi czasy zaskoczył nas śnieg, warto, jest kupić sobie nowe buty narciarskie. Dla wielu osób jednak pojawia się problem z tym, jakie buty narciarskie wybrać? Jest to zwłaszcza trudne pytanie dla osób, które dopiero co zaczęły na nartach jeździć. W tym artykule dowiesz się, które buty będą dla Ciebie najlepsze.

Jakie buty narciarskie wybrać i dlaczego akurat te?

Najpierw zaznaczmy to, że nie można bagatelizować znaczenia butów narciarskich. Dzięki nim nasza noga utrzymuje stabilność i tylko w dobrych butach możemy czuć się komfortowo. Jest to ważne zwłaszcza podczas dłuższych zjazdów, gdzie noga pod koniec stoku zaczyna się męczyć. Więc jeśli chcemy temu zapobiec, to na poważnie powinniśmy się zastanowić nad tym, jakie buty narciarskie wybrać w taki sposób, żeby potem niczego nie żałować. Bardzo całą sytuację ułatwia fakt, że na każdym bucie, który jest oficjalnie dopuszczony do sprzedaży, możemy znaleźć dokładne dane buta. Do cech, na które musimy zwracać uwagę, należą między innymi wysokość buta, podeszwa i jej kształt, a także szerokość. Kiedy już upewnimy się, że wszystkie parametry nam odpowiadają, pozostaje nam już tylko dopasować jak najdokładniej nogę do buta. Ma to na celu nie tylko zapewnienie bezpieczeństwa nogi poprzez jej stabilizację, ale także przełożenie jak najdokładniej ruchu nogi na ruch nart. W wypadku gdy mamy za dużo luzu, możemy mieć problemy z wyczuciem narty. Dobór butów narciarskich nie jest prosty ale pracownicy Ski Fanatic pomogą Wam w tym!

Na co uważać podczas zakupu butów narciarskich?

W momencie, kiedy zastanawiamy się jakie buty narciarskie wybrać, bardzo ważne jest, żeby pamiętać o kilku sprawach. Do jednej z nich należy to, że czasem prawa noga jest większa od lewej. W takim wypadku musimy kupić buty, które będziemy mogli wyregulować na tyle, żeby nam to nie wadziło. Uważajmy na produkty, które były używane przez kogoś wcześniej. Bardzo popularne jest kupowanie używanych butów, jednak niesie to za sobą szereg kłopotów. Upewnijmy się, że dane buty nie posiadają mocno wytartych podeszew, które mogłyby być problemem podczas zapinania narty.