Jak wybrać odpowiedni materac?

Wybierając materac, na którym będziemy spać, bardzo ważne jest, żeby wiedzieć, co będzie dla nas dobre. Musimy brać między innymi pod uwagę to, czy mamy problemy z bolącymi plecami, czy wolimy spać na miękkim, czy bardziej twardym materacu. Istnieje wiele rodzajów materacy, dlatego starajmy się dobrać taki, jaki będzie dla nas najlepszy.

Jakie materace możemy kupić w sklepach?

Po pierwsze musimy wybrać to, czy wolimy twardy materac, czy miękki. Twarde materace są przeznaczone dla osób, które są większe i cięższe. Dobrze one wpływają na nasz układ nerwowy i zapobiegają bólom pleców, jednak mogą być dla wielu osób niekomfortowe. Pomimo to, warto, jest je rozważyć, ponieważ da się do nich przyzwyczaić. Jednak najlepszą opcją jest wybrać materac, który ma rozłożone strefy twardości. Dzięki temu nasze ciało będzie lepiej przylegać do materaca, co pozytywnie wpłynie np. na kręgosłup. Następnie musimy podjąć decyzję czy chcemy materac z lateksem, sprężynami czy piankami? Lateks bardzo szybko zaczyna przylegać do ciała, co jest bardzo wygodne, kiedy śpimy na boku. Jest on też w miarę miękki, więc będzie nam się na nim wygodnie spało. Sprężyny natomiast są twardsze, jednak bardzo wygodne, kiedy się już do nich przyzwyczaimy. Takie materace są dobre dla osób, które dużo się wiercą podczas snu, ponieważ materac nie będzie im w tym przeszkadzać.

Na co warto zwracać uwagę, podczas zakupu materaca?

Starajmy się wybrać taki materac, który będzie nam odpowiadał nie tylko samymi wymiarami, ale także tym, jaki jest w dotyku. Jeśli materace, które będziemy sprawdzać, będą nieprzyjemne w dotyku, to nie powinniśmy ich wybierać. Oczywiście, położymy na nich prześcieradło i nie będziemy tego czuć, można sobie pomyśleć. Nie jest to jednak prawda. Nie każde prześcieradło całkowicie wytłumi niewygodną powierzchnię materaca. Dlatego tak bardzo ważne jest upewnienie się, że materac sam w sobie jest wygodny. Poza tym upewnijmy się, że materac będzie miał odpowiedni kolor względem naszego prześcieradła. Jeśli używamy cienkiego białego prześcieradła, to kupowanie kolorowego materaca może być złym pomysłem.