Jak zadbać o naszego kota?

Choć koty uchodzą w opinii publicznej za bardziej niezależne niż psy, przez co też uważa się, że mniej lubią się bawić. Nie jest to jednak całkowicie prawda. Jeśli tylko zapewnimy naszemu kotu odpowiednie zabawki, to możemy być pewni, że będzie on chciał się bawić. Trzeba jednak się upewnić, że zabawki dla kota, które akurat kupimy, będą mu odpowiadały. Kity nie są głupie i posiadają często bardzo wyrafinowane gusta, przez co nie każda zabawka będzie im odpowiadać.

Dlaczego warto kupować kotom zabawki?

To, że koty uchodzą bardziej za zwierzęta samotne, ma w sobie trochę racji. Często znikają na dłuższy czas i zazwyczaj nie potrzebują bawić się z właścicielem. Jednak kotom, które nie wychodzą na zewnątrz, trzeba zapewnić sporo rozrywki i ruchu, bo inaczej może to źle wpłynąć na jego zdrowie. Dlatego zabawki dla kotów niekoniecznie muszą zawsze służyć tylko zabawie, ale także mogą wspomagać kota w tym, żeby utrzymywał pewną dzienną dawkę ruchu. Wydaje się to być ważne też ze względu na to, że z kotem trzeba umieć zbudować odpowiednia relacje. Jednak zdarza się, że bardzo ciężko jest zwrócić uwagę naszego pupila na nas. Odpowiednia zabawka może jednak to zmienić, a my będziemy mogli godzinami bawić się z naszym kotem.

Jak wybrać zabawki dla kota?

Myśląc nad tym, jaka zabawka spodoba się naszemu kotu, powinniśmy brać pod uwagę to, czy jest ona bardziej energiczny, czy leniwy. Jeśli nasz kot jest energiczny, warto, jest rozważyć zabawki, które angażują interakcję z właścicielem. W takim wypadku bardzo dobrze sprawdzą się wędki dla kotów, które zmuszają kota do sporej ilości ruchu. Jeśli jedna kot jest kanapowcem i raczej nie przepada się ruszać, to bardzo dobrze sprawdzą się zabawki bardziej pasywne. Zabawki dla kota nie zawsze muszą być angażujące ruchowo. Bardzo dobrym przykładem są np. tunele, w których nasz pupil będzie mógł się powoli przechadzać oraz drzemać. Jeśli jednak dalej nie wiemy, co możemy kupić, to weźmy pod uwagę jeszcze bardziej praktyczne zabawki. Kula z dziurami, do której wsypuje się karmę, pobudzi naszego kota poprzez wyzwanie w zdobyciu ukrytego w środku smakołyku.