Jak zadbać o to, żeby nasza biżuteria dobrze wyglądała?

Choć może się wydawać, że jeśli biżuteria jest sztuczna, to nie musimy aż tak przykładać uwagi do tego, jak ją czyścimy. Nie ma jednak nic bardziej mylnego. Czyszczenie sztucznej biżuterii w taki sposób, żeby zachowała ona swoje walory estetyczne, jest bardzo trudne. Dlatego, zanim się za to weźmiemy, powinniśmy zapoznać się z kilkoma przydatnymi poradami na temat tego, jak to robić.

W jaki sposób powinno odbywać się czyszczenie sztucznej biżuterii?

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że sztuczna biżuteria jest bardziej podatna na wszelkie uszkodzenia fizyczne. Dlatego próbując ją czyścić, pamiętajmy o tym, żeby nie używać zbyt dużo siły. Jedną z metod czyszczenia takiej biżuterii jest zamoczenie jej w ciepłej wodzie z mydłem. Gdy wyciągniemy już biżuterie z wody, możemy przetrzeć ją bardzo delikatnie bawełnianą ściereczką. Pamiętajmy o tym, żeby nie pocierać za mocno, bo możemy porysować biżuterię. Możemy jeszcze wymieszać letnią wodę z solą i zamoczyć w niej naszą biżuterię na 2 godziny. Po wyciągnięciu wystarczy już tylko wytrzeć ją ściereczką. Jeśli jednak chcemy szybko uzyskać efekt, możemy wymieszać sok z cytryny oraz sól, a następnie nałożyć taki roztwór na delikatną ściereczkę i wytrzeć w nią biżuterie. Każda z tych metod jest skuteczna, jednak niekoniecznie będą działać na ten sam materiał. Zamaczanie biżuterii w wodzie z solą jest najlepszą metodą na sztuczne perły, natomiast mydło z wodą, lepiej sprawdza się na biżuterie pozłacaną.

Na co trzeba uważać podczas czyszczenia biżuterii?

Jak już wcześniej było wspomniane, czyszczenie sztucznej biżuterii to bardzo delikatny proces. Dlatego powinniśmy podczas niego unikać wszelkich proszków itp. które mogłyby porysować biżuterię. Warto jest jeszcze zwracać uwagę na to, czy czyszczenie sztucznej biżuterii odbywa się za pomocą ściereczki. Unikajmy wszelkiego rodzaju szczotek, które mają grube włókno. Jeśli jednak chcemy się jeszcze dodatkowo upewnić, że nasza biżuteria się nie zniszczy podczas czyszczenia, możemy metalowe fragmenty pomalować środkiem do paznokci.