Jak zadbać o to, żeby nasza strona była często odwiedzana?

Tworząc swoją stronę internetową, bardzo ważne jest to, żeby zadbać o jej dobrą reklamę. Jest to zwłaszcza ważne ze względu na to, że dzisiaj każdy może założyć stronę, przez co jest spora konkurencja. Dlatego, jeśli nie zadbamy o dobrą formę reklamy naszej strony, ciężko nam będzie zaistnieć. Możliwości reklamowania swojej strony jest wiele, możemy w bardziej bezpośredni sposób reklamować się grupach facebookowych, albo reklamować się na youtube. Jednak jedną z najskuteczniejszych metod promocji swojej strony, jest reklama adwords.

Jak działa reklama adwords?

W bardzo dużym skrócie reklama adwords działa na podstawie słów kluczowych, których ludzie używają podczas wyszukiwania produktów i usług. Dzięki takiej reklamie, gdy np. będziemy zajmować się masażem w Krakowie, to gdy jakaś osoba wpisze “masaż kraków”, to nasza strona pokaże się jako reklama. Jest to bardzo skuteczny sposób na zwiększenie ilości klientów, zwłaszcza w czasach, gdzie każdy ma telefon. Teraz bardzo rzadko chodzi się już do miejsc po znajomości. Zazwyczaj decyzję na temat tego, do jakiego fryzjera pójdziemy, podejmujemy na podstawie google’a i opinii, jakie na nim znajdziemy. Z tego powodu reklama adwords, może być bardzo przydatna dla osób, które dopiero zakładają firmę. Nie mając jeszcze klientów i pozytywnych opinii, taka reklama może nam przyprowadzić kilku klientów, którzy nam tę opinię będą mogli wystawić.

Jak stworzyć taką reklamę?

System tworzenia reklam jest stworzony w taki sposób, aby każdy mógł sobie z nim poradzić. Najpierw musimy założyć konto w systemie Google Ads. W późniejszym etapie musisz sprecyzować swoje usługi i to, co będziesz chciał reklamować. Pozwala to systemowi na dokładne dobranie reklam pod osoby, którym mogą się one spodobać. Następnie tworzysz reklamy pod konkretne słowa klucze. To wszystko. Jednak reklama adwords musi być dobrze skonstruowana, jeśli chcemy mieć klientów. Dlatego warto, jest rozważyć wynajęcie osoby, która się na tym zna i zajmie się tym dla nas. Skuteczna reklama zagwarantuje nam to, że będziemy mieli więcej klientów, przez co zapłata za stworzenie reklamy szybko nam się zwróci.