Na czym polega ciepły montaż okien?

Wraz z rozwojem technologii na rynku, pojawiają się coraz bardziej innowacyjne metody montażu okien. Coraz bardziej nabierającym na popularności, lecz wciąż jeszcze mało znanym sposobem jest ciepły montaż okien.

Na czym polega ciepły montaż okien?

Tym, co wyróżnia tę metodę od innych, jest jej ogromna opłacalność. Ne wynika ona z samej ceny przedstawianej właśnie usługi. Ciepły montaż okien nie jest jakoś tańszy ani nie jest wiele droższy. Jednak powodem, dla którego jest od opłacalny, jest to, że pozwala lepiej utrzymywać temperaturę. Jest to ważne zwłaszcza wtedy, kiedy musimy w zimę płacić za ogrzewanie. Dlatego, jeśli będziemy posiadać okna, które były montowane poprzez ciepły montaż okien, nasze rachunki w zimę będą mniejsze, co pozwoli nam zaoszczędzić. Pomoże to też osobom, które muszą dużo czasu spędzać w domu, nie przepuszczając zimno do środka.

Co wyróżnia ten rodzaj montażu okien?

Metoda ciepłego montażu polega na tym, że uszczelniamy okno aż trzema warstwami. Możemy podzielić te warstwy na zewnętrzną, środkową i wewnętrzną. Warstwa środkowa jest izolacją termiczną, dzięki której będziemy mogli być pewni, że chłód z zewnątrz nie będzie nam grozić. Ważna jest także izolacja od zewnątrz, która dzięki temu, że jest odporna na parę i ogólnie na wilgoć, nie pozwala przechodzić wilgoci z zewnątrz do środka. Ostatnia zewnętrzna warstwa jest natomiast paroprzepuszczalna, dzięki czemu chroni izolację przed wilgocią, która może powstać ze względu na wiele czynników. Metoda ta pozwoli nam nie tylko zaoszczędzić przez zimę, ale także zapewni nas, że chłód z zewnątrz będzie dla nas niestraszny. Dlatego ciepły montaż okien może być bardzo przydatny dla osób, które nie tolerują zbyt dobrze niskich temperatur. Bardzo ciężko jest uzyskać dofinansowanie na montaż okien, jednak inaczej jest w tym wypadku. Ze względu na program “czyste powietrze”, możemy uzyskać na ciepły montaż okien dofinansowanie, które na pewno nam pomoże. Jeśli też wystarczająco długo poszukamy, na pewno znajdziemy też wiele innych programów, które pomogą nam uzyskać dofinansowanie.