Turystyka górska

Niezwykle popularna w naszym kraju jest tak zwana turystyka górska. Zwiedzanie pięknych polskich gór, których mamy do wyboru wiele pochłania często na lata. Zjeżdżenie wszystkich masywów górskich, zobaczenie wielu wspaniałych pomników przyrody nie zajmie nam jedynie jednego sezonu, a pochłonąć nas może na długi czas bez reszty. Wiele osób właśnie w ten sposób uwielbia żyć i zwiedzając polskie góry czuje się spełnionymi.

Turystyka górska w Polsce to oczywiście nie jedynie Tatry, ale również wiele pomniejszych gór, które warto zobaczyć i przekonać się w jak pięknym kraju żyjemy. Na pewno będziemy mile nimi zaskoczeni i z pewnością w wiele z tych miejsc będziemy chętni wrócić jeszcze po roku lub później.

W Polsce mamy wiele cudownych miejsc, które warto odwiedzić i przekonać się jak wspaniale można w nich spędzić czas. Na pewno Tatry oczywiście zaliczają się do tych miejsc, ale prócz naszych najwyższych gór warto również zwiedzić te nieco niższe jak chociażby Sudety czy Karkonosze.

Każde z tych miejsc oferuje nam zupełnie inną formę wypoczynku, relaksu i turystyki, więc nie warto zamykać się na jedno miejsce. W naszym kraju możemy nawet zdobyć kilka ciekawych szczytów, więc również fani wspinaczki na poziomie średnim i zaawansowanym odnajdą tu odrobinę szczęścia dla siebie.