Dlaczego warto korzystać z outsourcingu it?

Wiele osób prowadząc firmę, nie ma wystarczająco środków na to, żeby zatrudnić wykwalifikowaną kadrę informatyczną. Niestety pomimo to, ktoś musi zająć się ogólnym bezpieczeństwem naszej firmy w sieci i zadbać o nasze strony. W takim wypadku może wykorzystać outsourcing it.

Czy jest outsourcing it?

Nie mogąc samemu wynająć informatyków na pełen etat, wynajmujemy firmę zewnętrzną, która zajmie się dla nas takimi rzeczami jak:

● Zajmowanie się modernizacją i tworzeniem sieci,
● Serwisowaniem naszego sprzętu,
● Zabezpieczenie naszych stron przed potencjalnymi atakami,
● Pomoc w wypadku problemów z programem albo sieciom,
● Instalowanie nowych urządzeń w firmie
● Trzymaniem naszych danych w formie kopii zapasowej

A to wszystko bez potrzeby zatrudniania pracowników indywidualnych, dzięki czemu będziemy mogli zaoszczędzić sporo pieniędzy. Do tego, jeśli nasz outsourcing it jest dobry, to nawet nie zauważymy różnicy między wynajęciem firmy zewnętrznej a zatrudnieniem specjalistów indywidualnie. Korzystając z dobrego outsourcingu, będziemy mogli mieć pewność, że jeśli powstanie jakaś awaria, to fachowiec w chwilę znajdzie się na miejscu. Trzeba jednak wziąć też pod uwagę to, że nie bez powodu wiele firm jednak woli zatrudniać swoich informatyków.

Jak są minusy korzystania z outsourcingu?

Jeśli korzystamy z outsourcing it, to musimy liczyć się z faktem, że nie jesteśmy jedyną firmą, która jest obsługiwana. Dlatego, jeśli jesteśmy dużą firmą, która posiada wiele stron, o które trzeba cały czas dbać, to może pojawić się problem. Mimo wszystko informatyk, który pracuje w firmie zewnętrznej ma na głowie więcej niż tylko nasze sprawy. Dlatego, kiedy weźmie się do naprawy np. naszej strony, to najpierw będzie musiał się do wszystkiego przyzwyczaić. Może to spowodować, że zajmie mu to sporo czasu. Nie jest to jednak problem dla mniejszych działalności, które nie posiadają bardzo wielu stron, a ich naprawa zazwyczaj polega na jakimś prostym problemie. Właśnie z tego powodu, jeśli jesteśmy małą firmą, to outsourcing it jest dobrym pomysłem, jednak wraz z rozwojem firmy i naszych serwisów internetowych, warto, jest wynająć informatyków.