Sięgamy po profesjonalne narzędzia medyczne – czym warto się zainteresować?

Jesteś na etapie zakupu narzędzi medycznych? Nie wiesz, jakimi produktami się zainteresować? W takim razie zajrzyj do naszego tekstu, ponieważ prezentujemy w nim kilka narzędzi medycznych, bez których trudno się obejść w profesjonalnych placówkach.

Haki

Haki to narzędzia medyczne, które sprawdzają się przy rozcinaniu ran, czy rozszerzania jam ciała. W chirurgii ogólnej to właśnie haki pozwalają na odpowiednią ekspozycję pola widzenia, ale również chronią narządy wewnętrzne przed uszkodzeniami w czasie trwania zabiegów. Dlatego kompletując profesjonalne narzędzia medyczne, nie możemy o nich zapominać.

W ofercie pojawiają się haki ostre oraz haki tępe i wybór powinien paść na te dwa rodzaje, ponieważ dedykowane są do zupełnie innych zadań. Haki ostre pozwalają na podtrzymanie tkanek zwartych, zaś haki tępe na podtrzymywanie tkanek delikatnych. Aby jednak zakup był udany, warto pamiętać o wyborze modelu o odpowiedniej długości, czy ilości zębów.

Osteotomy i dłuta

Jeśli kompletujemy narzędzia medyczne do zabiegów polegających na rozcinaniu, czy rozszczepianiu kości, to na pewno warto też wziąć pod uwagę osteotomy oraz dłuta. Oczywiście ich wybór nigdy nie powinien być przypadkowy, ponieważ na naszą uwagę zasługują produkty wykonane z trwałych i solidnych surowców, ponieważ zapewniają bezpieczeństwo w czasie stosowania. Co więcej, to również solidne osteotomy i dłuta nadają się do wielokrotnego użytku po uprzednim myciu, dezynfekcji, czy sterylizacji, więc przy odpowiedniej pielęgnacji mogą dobrze służyć i to przez długi czas.

Kaniule ssące

Wykonywanie nawet drobnych zabiegów często wiąże się z koniecznością odsysania w ograniczonych przestrzeniach, w tym na przykład w jamie nosowej, czy nawet przy zabiegach szyjnych. Trudno będzie przebrnąć przez to zadanie bez odpowiednich narzędzi medycznych, więc kompletując wyposażenie, warto też wziąć pod uwagę kaniule ssące.

Do wyboru mamy kilka wariantów, a każdy z nich może mieć inną średnicę, czy długość. Ważne, że wszystkie produkowane są z trwałych surowców, więc są bezpieczne w stosowaniu. Co więcej, są to narzędzia wielokrotnego użytku, więc wystarczy je odpowiednio umyć, zdezynfekować i poddać sterylizacji, a będą gotowe do kolejnego zabiegu.

Igłotrzymacze

Aby trzymanie i wodzenie iglu chirurgicznej podczas zszywania tkanek przebiegało sprawnie i bezproblemowo, warto sięgnąć też po igłotrzymacze. Odpowiednim wyborem będą produkty z najlepszych surowców, ponieważ nie dość, że będą trwałe, to jeszcze będzie można z nich korzystać wielokrotnie i to przez długi czas (po uprzednim myciu i sterylizacji).