Szeroki wybór kocyków dla dzieci – jakie najlepiej kupować?

Zarówno producenci, jak i dystrybutorzy kocyków dla dzieci starają się sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających rodziców. Dlatego zapewniają dostęp do bardzo szerokiego wyboru produktów. Z jednej strony to oczywiście powodów do radości, ponieważ każdy z nas jest w stanie znaleźć coś odpowiedniego dla swojej pociechy, ale z drugiej nigdy nie wiadomo, jakimi kocykami się zainteresować. Ty też masz problem  z wyborem? Zajrzyj do naszego tekstu, ponieważ podpowiadamy w nim, jakie kocyki dla dzieci warto kupować.

Kocyki dla dzieci – co pojawia się w sprzedaży?

Kocyki dla dzieci występują nie tylko w różnych wymiarach, kolorach, czy wzorach, ale także zróżnicowane są pod względem wykorzystanych surowców. I tak do wyboru mamy kocyki bawełniane,  kocyki bambusowe, lniane, wełniane oraz kocyki poliestrowe. Kocyki bawełniane dla dzieci to naturalne produkty, które pozwalają  skórze oddychać, nie powodują żadnych alergii i są bardzo miękkie, więc zapewnią komfort dziecku w czasie snu i odpoczynku.

Do naturalnych produktów można zaliczyć także kocyk bambusowy dla dzieci, ponieważ produkowany jest z włókien bawełny i bambusa. Ten gatunek kocyków jest delikatny dla skóry, nie powoduje alergii i dobrze pochłania wilgoć. Kocyki lniane są lekkie i przewiewne, więc najlepiej sprawdzą się na bardzo ciepłe dni. Kocyki wełniane zapewniają ciepło, ale mogą drapać, więc nada się dla starszych bobasów. Kocyki poliestrowe zwykle oferowane są w dobrych cenach i w wielu różnych wzorach, ale nie przepuszczają powietrza i mogą prowadzić do przegrzania.

Kocyki dla dzieci – jakie kupować?

Jeśli chcemy mieć pewność, że nasze dziecko będzie nie tylko bezpieczne, ale również poczuje się komfortowo, to zawsze powinniśmy brać pod uwagę kocyki wykonane z naturalnych surowców. Możemy zatem śmiało sięgnąć po kocyk bawełniany, ponieważ nie dość, że jest miły w dotyku, to przewiewny. Jest jednak jeszcze jeden, o wiele lepszy produkt i mowa tutaj o kocyku bambusowym. Nie dość, że produkowany jest z naturalnych surowców, to jeszcze sprawdza się o każdej porze roku.

Tym samym nie trzeba kupować kilku różnych kocyków, którymi będziemy otulać swoje pociechy w zależności od poru roku, czy ilości stopni na termometrze. Lepiej w to miejsce kupić kilka kocyków bambusowych, które będą idealne jednakowo na ciepłe, jak i chłodniejsze dni. Wszystko dlatego, że w bardzo ciepłe dni kocyk bambusowy pochłania wilgoć i zapewnia chłód, zaś w chłodniejsze miło otula i zapewnia ciepło.